Sportovní liga basketbalu o pohár ministra školství

Základní škola náměstí Klášterní Moravský Krumlov uspořádala jedno z okrskových kol v basketbalu chlapců a dívek a také se stala pořadatelem  okresního finále.

Turnaje se uskutečnily v hale SOU Moravský Krumlov.

Utkání v základním kole měla podobný průběh. V obou kategoriích dominovala družstva ZŠ Ivančická na naši žáci obsadili druhé místo.

Chlapci nastoupili v sestavě: Krys (celkem 4 body), Bořil David (5), Smékal(6), Ševčík, Zimmermann(2), Findejs, Bořil Tomáš, Stuchlík, Horák (2)

3.

Dívky: Štulíková (celkem 4 body), Vaňková(4), Hladíková, Valová(4), Strnadová(4), Koudelková, Krejčová, Jirásková, Králová

3.

V okresním finále byl nejdramatičtější úvodní zápas, ve kterém získali Tasovice vedení 9:0. Znojemští mohutně dotahovali, ale nakonec uhájili vítězství dva body chlapci s Tasovic. Ostatní utkání měla jednoznačný průběh. Do krajského finále postupují ZŠ Tasovice.

3.

Turnaj dívek nebyl tak dramatický a o postupujícím do krajského finále nebylo a zajímavostí byla účast dcery prezidenta našeho tak úspěšného biatlonu

Jiřího Hamzy, která byla jasně nejlepší hráčkou turnaje, organizovala hru, měla spoustu doskoků a asistencí a sama zaznamenala 24 bodů.