Reprezentanti ZŠ Klášterní ve školním roce 2013/2014

Každoročně se závěrem školního roku bilancuje a hodnotí se to, co se podařilo a nepodařilo. Ve školství se projevují aktivity v různých předmětových a sportovních soutěžích. V době, kdy se „nenosí“ dělat něco navíc, je třeba vyzvednout a pochválit žákyně a žáky, kteří se od tohoto trendu odlišují. Svou přirozenou podstatou soutěživosti se zúčastňují různých soutěží a olympiád, chtějí růst i s vědomím toho, že se nemusí umístit na prvních příčkách příslušné soutěže. Pro jejich snahu a dosažené výsledky je třeba tyto žákyně a žáky po zásluze ocenit. V naší škole to jsou (na fotografii zprava doleva): Kočárová Tereza, která byla třetí v okresním kole olympiády v českém jazyce, Ficová Adéla (desátá v téže soutěži); Pelaj Jakub, který se umístil na pátém místě v okresním kole olympiády v matematice a Kopeček Petr (desátý v téže soutěži); Koudelková Kateřina, která byla třetí v okresním kole zeměpisné olympiády a Čech Pavel (dvanáctý v téže soutěži); Šmerdová Marie, Kopečková Jana a Slámová Terezie, úspěšné řešitelky fyzikální olympiády; Frolek Petr a Krysová Nela, reprezentanti v krajském kole vědomostní soutěže Eurorébus. Je dobře, že se tito žáci profilují již v tomto školním věku a svoje kompetence, které získali ve škole a také vlastním samostudiem, srovnávají se svými vrstevníky ze škol znojemského okresu a jihomoravského kraje. Jako učitelé bychom si přáli, aby takovýchto dětí bylo co nejvíce. Je smutné, že značná část žáků postrádá ctižádost a smiřují se pouze s průměrnými výsledky. Je především na rodičích a následné spolupráci se školou, aby se každé dítě optimálně rozvíjelo. A vlastní duševní růst dítěte je spjat s tím, že se učí „věci“ požadované školou a v přiměřené míře přidává něco navíc.

Josef Škoda

Fotogalerie: Reprezentanti ZŠ Klášterní ve školním roce 2013/2014