Abeceda peněz - Jak jsme založili firmu

Žáci třídy 4.A ze ZŠ Klášterní v Moravském Krumlově se pod metodickým vedením paní učitelky    Mgr. K. Jeřábkové zapojili do vzdělávacího programu České spořitelny „Abeceda peněz“. Cílem aktivity, která bude probíhat 4 měsíce, je nechat žáky hravou a praktickou formou nahlédnout do světa peněz, usnadnit a zjednodušit výuku finanční gramotnosti.  Děti si přiměřeně svému věku osvojí základní finanční pojmy, pod dohledem odborníků ze světa financí si vyzkouší, jakou hodnotu mají peníze a jak se dají díky dobrému nápadu a společné práci vydělat.
Princip spočívá v tom, že třídní kolektiv se domluví na založení fiktivní firmy, personálních záležitostech, podnikatelském záměru a rozhodne se, k čemu první společný výdělek využije. Na podnikání dětem bankovní ústav Česká spořitelna poskytne na základě smlouvy hotovostní půjčku, kterou využijí k tomu, aby svůj záměr mohly vlastními silami zrealizovat a na vlastní kůži si vyzkoušet, jak hospodařit se svěřenými penězi, na co si dát pozor při uzavírání smluv, dále budou zjišťovat, co vše se promítne do ceny finálního výrobku a jaká je skutečná hodnota lidské práce.  Vrcholem snažení je prodejní jarmark pro veřejnost, který se bude konat 20.5.2020 na pobočce České spořitelny v Moravském Krumlově, kde si žáci vyzkouší i marketing v praxi a podle hodnoty utržených peněz si ověří, jak ve svém konání byli úspěšní.
Více informací o projektu lze najít na www.abecedapenez.cz

Fotogalerie: Jak jsme založili firmu