Literární soutěž 2018

V září  byl zahájen třetí ročník projektu Moravské zemské knihovny  v Brně „Jižní Morava čte“, jehož cílem je podpora čtenářství dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu probíhá literární a výtvarná soutěž na téma Moje obec - moje město - můj kraj za 100 let, kterou v našem městě organizuje a vyhodnocuje Městská knihovna Moravský Krumlov.
Žáci sedmých, osmých a devátých ročníků se ochotně zapojili do literární soutěže, do knihovny bylo odevzdáno z naší školy celkem 24 textů, jednalo se o povídky, úvahy i básně.
S velkou radostí můžeme konstatovat, že mezi sedmičkou oceněných prací bylo pět žáků ZŠ Klášterní!
Jsou to:  Václav Florian (2. místo), Samuela Potůčková (4. místo), Zdeněk Tesař (5. místo), Ondřej Pitlach (6. místo) a Eva Fráňová (7. místo).
Mgr. Eva Jelínková, ZŠ Klášterní