Den otevřených dveří 2017

Den otevřených dveří na školní zahradě ZŠ Klášterní.

Nedílnou součástí hodin pracovních činností na ZŠ Klášterní v Moravském Krumlově, jsou na jaře a na podzim práce na školní zahradě. Již více jak rok měníme koncepci školní zahrady. Zaměřujeme se na pěstování ovoce a zeleniny, budujeme vyvýšené záhony, které evokují staré klášterní zahrady. Naším cílem je, aby děti poznaly, jak dlouhá cesta vede od malé sazeničky k tomu, že si pochutnají na jahodě, kedlubně nebo melounu.
Pěstujeme i okrasné květiny – muškáty, plegrantrus, astry, cínie, afrikány a další, vysazujeme trvalkový záhon a skalku.
Letos jsme se poprvé rozhodly svými výpěstky pochlubit. Dne 15.5.2017 jsme uspořádali Den otevřených dveří s jarmarkem. Pozvali jsme žáky prvního stupně, rodiče i širokou veřejnost. K prodeji jsme nabídli sazenice zeleniny – papriky, rajčata, lilek, cukety, bylinky – meduňku, tymián, koriandr, petrželku, angínovník, levanduli, květiny  - muškáty převislé i vzpřímené, plekrantrus, zelenec, astry, cínie a další. Žáci prvního stupně si jako dárek odnesli ředkvičky.
Po celé jaro se většina žáků druhého stupně podílela na setí, výsadbě, okopávání a pletí. S přípravou samotného jarmarku, pak nejvíce pomohly deváté ročníky, zejména pak žáci 9.A ,kteří zaštítili i prodej.

Akce byla úspěšná a již nyní se těšíme na příští ročník.

Fotogalerie: Den otevřených dveří