Školní dílna

Výrobky ze dřeva

Ve školní dílně se v rámci předmětu Pracovní činnosti zabýváme výrobou účelových předmětů ze dřeva. Používáme smrkové hoblované desky. Strojně zformátované na úroveň polotovaru je pak žáci dále upravují ručním nářadím - řezáním, strouháním, broušením a vrtáním.

Sestavování výrobků

Při sestavování náročnějších výrobků a pro některé obtížnější operace používáme přípravky. Např. montážní stojan pro sestavení stoličky nebo vodítko pro broušení pod úhlem 45 stupňů při úpravě hran stojánku na mobil. Sestavování dílů usnadňujeme žákům kromě přípravků ještě strojním drážkováním (polotovary).

Používané spoje a barvy

Spoje při montáži výrobků používáme nejčastěji montované (vruty), lepené, případně kombinaci obou způsobů. Povrchy hotových výrobků ošetřujeme vodou ředitelnými barvami na hračky. V každém ročníku vyrábíme 3 výrobky.

Cíle výuky

Cílem výuky je umožnit žákům získat praktickou zkušenost s nářadím a nástroji, zvýšit úroveň manuální zručnosti, ověřit si vztah k technice. Pracujeme ve 4 - 5 členných skupinách. Tím rozvíjíme schopnost řízení, komunikace a spolupráce v týmu. Vše hravou formou.

Příležitost pro úspěch

Vytváříme příležitost pro úspěch - každý žák si odnáší výrobek, který je účelově použitelný v běžném životě. Na konci povinné školní docházky pomáhá osobní zkušenost s technickou praxí při volbě učiliště nebo střední školy.

Mgr. Milan Toufar

 

Přehled výrobků

Vánoční jarmark - výrobky 2018
Fotogalerie:
Vánoční jarmark - výrobky 2018

6. ročník 
Fotogalerie: Přehled výrobků - 6. ročník

7. ročník
Fotogalerie: Přehled výrobků - 7. ročník

8. ročník
Fotogalerie: Přehled výrobků - 8. ročník

9. ročník
Fotogalerie: Přehled výrobků - 9. ročník

JAZYKOVÉ VERZE

cz  en  de

VYHLEDÁVÁNÍ

AKTUALITY